Dr. Özcan Yıldız

Dr. Özcan Yıldız

Prof. Dr. Özcan Yıldız, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde lisans eğitimini 1995 yılında tamamlayarak tıp doktoru ümvanı almıştır. Sağlık Bakanlığı Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları ihtisasını tamamlamıştır.  2001 – 2008 yılları arasında Düzce Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Doktor Öğretim Üyesi olarak çalışmıştır.

2003-2006 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Yan Dal Asistanlığı yapmıştır.. 2007 yılında Toronto Üniversitesi Princess Margaret Hospital’da, 2008-2010 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı olarak ve 2010-2012 yılları arasında İstanbul Üniversite Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Tıbbi Onkoloji Uzmanı olarak görev almıış ve aynı fakültede doçent ünvanı almıştır. Daha sonra Medipol Üniversitesi’ne Doçent olarak atanan Dr Özcan Yıldız, 2018 yılında profesör ünvanı almıştır.

Prof.Dr.Özcan Yıldız’ın  ulusal ve uluslararası çok sayıda bildiri ve yayınları olup üroonkoloji, santral sinir sistemi tümörleri ve akciğer kanseri ilgi alanlarıdır.