REFAKATÇİ SOSYAL PROGRAMI

İlgili yönetmelikler gereğince Kongre katılımcılarının refakatçi sosyal programına katılımları mümkün olmayıp refakatçi programları sadece kayıtlı katılımcıların aileleri ve refakatçileri için geçerlidir.

25-06-2020

09:30 – Göbeklitepe Ziyareti

( Sabah ucusu ile Şanlıurfa’ya ulaşan refakatçiler için düzenlenmiştir. Daha gec saatte ulasan refakatçilerimiz için ise son gün Göbeklitepe ziyareti organize edilecektir. )

Otelimizden yola çıkıyoruz yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk sonucunda tarihin sıfır noktasındayız. Tarih hakkında şimdiye dek bildiğiniz her şeyi unutun. Öyle bir yer düşünün ki şu anda sahip olduğunuz her şeyin başlangıcı: Göbeklitepe. Burası, insanlık tarihini sandığımızın aksine çok daha derinden etkiliyor. Büyük bir organizasyon ve hayal gücünün eseri olan Göbeklitepe aynı zamanda dünyanın ilk ibadet yerine ev sahipliği yapıyor. 12 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Göbeklitepe, detaylarıyla sizi oldukça şaşırtacak.

12:00 – Otele dönüş ve otelde öğle yemeği.

19:45 – Otelden akşam yemeği için hareket.

SIRA GECESİ VE AKŞAM YEMEĞİ ( Akşam yemeğimizi Cumhuriyet Tesisleri’nde Sıra Gecesi programı ile alıyoruz.)

22:30 – Otele dönüş.


26-06-2020

09:30  – Şanlıurfa Şehir Turu

Otelimizden Şanlıurfa Şehir Turu için yola çıkıyoruz. Gezi başlangıcında öncelikle Balıklıgöl Platosunu ziyaret ediyoruz. Balıklıgöl (Aynzeliha Gölü), Urfa Kalesi (Panoramik), Hz. İbrahim’in doğduğu mağara, Bakırcılar çarşısı, Bedesten gezisi ile devam edip,  Türkiye’nin sayılı hanları içerisinde olan Gümrükhan’ı göreceğiz. Bakırcılar çarşısında bir alışveriş molasının ardından öğle yemeği için hareket edeceğiz.

12:00 – Öğle yemeği

13:30 – Otele dönüş ve serbest zaman

18:00 – Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Haleplibahçe Mozaikleri Müzesi Turu.  

Otelimizden müze gezisi için yola çıkıyoruz. Geniş bir alana yayılan modern binasına 2015 yılında taşınan Şanlıurfa Müzesi, 1965’dan beri hizmet veriyor. Zengin bir geçmişi olan Şanlıurfa ve çevresinden çıkan eserleri sergileyen müze “neolitik dönem” açısından uluslararası öneme sahip. Müzenin bir başka çok önemli özelliği de Dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’ye ait eserleri bulundurması. Tarihi açıdan büyük değer taşıyan pek çok yerleşim bölgesi, höyük ve ören yeriyle çevrili Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, coğrafyasının hakkını sonuna kadar veriyor. Adını aldığı ovada M.Ö. üç binden M.S. 15. yüzyıla dek kesintisiz iskân edilen ve kendine özgü sivil mimarisiyle ilgi toplayan Harran ve çevresinden çıkarılanlar müzenin belkemiğini oluşturuyor. Atatürk Barajı, Birecik Barajı ve Kargamış Barajı göl aynası altında kalan yerleşimlerde yapılan kurtarma kazıları buluntuları da ziyaretçisini bekliyor. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nde 14 adet ana sergi salonu ve 33 adet canlandırma alanı var.

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’yle aynı bahçede bulunan, ancak farklı bir binada yer alan “Şanlıurfa Haleplibahçe Mozaik Müzesi”ni de ziyaret edeceğiz. Haleplibahçe kazı alanında, taban mozaiklerin bulunduğu yerde (in situ olarak, yani yerinde koruma) inşa edilen Mozaik Müzesi, son derece etkileyici ve iyi korunmuş mozaik örnekleri sunuyor. Savaşçı Amazon kadınlarını dünyada ilk kez bir mozaiğe resmeden parça da özel bir ilgiyi hak ediyor. Gezi sonrasında otele dönüş.

20:30 Otelde akşam yemeği


27-06-2020

09:30 – Halfeti Turu

Otelimizden Halfeti Turu için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1.5 saatlik bir yolculuk sonunda ulaşacağımız Halfeti tarihi taş evleri ve doğal güzellikleriyle Güneydoğu’nun saklı cenneti olarak da adlandırılıyor. Bozkırın ortasında bulunan ve Birecik Baraj Gölü sayesinde sahil kentini andıran Halfeti’de tekne turumuzu gerçekleştireceğiz. Sadece belli bölgelerde yetişen ve dizisi dahi yapılan kara gülleri ile ünlü olan kentte Fırat nehri üzerinde gerçekleşecek turumuz sırasında Eski Halfet’nin taş evlerini ve sular altında kalmış mahalleler, Rumkale, Savaşan Köyü görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrasında nehir kenarında bulunan restoranımızda öğle yemeğimizi alıyor ve Şanlıurfa’ya dönüyoruz.

15:30 – Otele dönüş ve serbest zaman    

19:45 – Otelden gala yemeği için hareket.

Gala yemeğimizde Şanlıurfa’nın ünlü Sıra Gecesi’ni yaşayacağız ve yer sofralarında Urfa türküleri eşliğinde yemeğimizi alacağız.


28-06-2020

12:00 – Öğle yemeği

13:00 – Göbeklitepe Ziyareti

( Uçuş saatleri nedeniyle 25 Haziran turuna katılamayan katılımcılarımız için düzenlenmiştir. Daha geç saatte ulaşan katılımcılarımız için ise son gün Göbeklitepe ziyareti organize edilecektir. )

Otelimizden yola çıkıyoruz yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk sonucunda tarihin sıfır noktasındayız. Tarih hakkında şimdiye dek bildiğiniz her şeyi unutun. Öyle bir yer düşünün ki şu anda sahip olduğunuz her şeyin başlangıcı: Göbeklitepe. Burası, insanlık tarihini sandığımızın aksine çok daha derinden etkiliyor. Büyük bir organizasyon ve hayal gücünün eseri olan Göbeklitepe aynı zamanda dünyanın ilk ibadet yerine ev sahipliği yapıyor. 12 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Göbeklitepe, detaylarıyla sizi oldukça şaşırtacak.

15:30     Otele dönüş


Kaynak: THY Skylife Dergisi, Hürriyet Seyahat

İkinci Kişi Refakatçi Farkı Bedeli1.250 TL
5-12 Yaş Arası Çocuk975 TL
0-4 Yaş Arası ÇocukÜcretsiz

Ücrete dahil hizmetler:

  • Programda belirtilen tüm geziler
  • Programda belirtilen 3 akşam yemeği ( 2 Gecesi Sıra gecesi ), 4 Öğle yemeği
  • Yemeklerde tüm içecekler
  • Kongre otelinde katılımcı ile aynı odada olmak kaydı ile3 gece konaklama

Dahil olmayan hizmetler:

  • Özel harcamalar
  • Otel ekstraları
  • Müzekart ücreti veya Ören yeri giriş ücretleri

Rezervasyon ve bilgi icin iletisim,

Hatice Çilek
registration@eua20.org
Esentepe Mah. Sağlam Fikir Sok. Esen Palas Apt. A Blok No:2 D:9 Esentepe / Şişli / İstanbul
Tel: +90 (212) 296 66 70
Fax: +90 (212) 296 66 71